18.1 C
تهران
21 اردیبهشت 1400
بانک تولید صادرات صنعت کشاورزی معدن ویژه

عدم ایفای تعهد ارزی تخلف محسوب می‌شود/ ارز صادراتی به هر طریقی باید برگردد

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه عدم ایفای تعهدات ارزی تخلف محسوب می‌‌شود، گفت: تمامی صادرکنندگان مکلف هستند که ارز حاصل از صادرات خود را به کشور برگردانند.

اکسپورتنا: حمید زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در مورد میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، اظهار داشت: از ۲۲ فروردین ماه سال ۹۷ تا پایان مهر ماه سال ۹۹، ۲۳ هزار و ۶۶۸ صادرکننده داشتیم.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: با توجه به مهلت ۴ ماهه برای ایفای تعهدات ارزی، بر اساس آخرین آمار که در بهمن ماه سال ۹۹ گرفتیم، تا پایان مهر ماه سال گذشته جمع تعهدات ارزی این صادرکنندگان ۶۲ میلیارد یورو بوده است که از این میزان ۴۲.۸ میلیارد یورو ایفای تعهد شده است.

وی ادامه داد: میزان مانده بدهی ۱۹.۲ میلیارد یورو است که با توجه به مهلتی که داده شده، صادرکنندگان سال ۹۹ تا پایان شهریور ۱۴۰۰ و صادرکنندگان سال ۹۸ نیز تا پایان تیر ۱۴۰۰ باید ایفای تعهد کنند.

معاون وزیر صمت گفت: صادرکنندگان برای ایفای تعهد ارزی، هم می‌توانند از سامانه نیما استفاده کنند و هم می‌توانند واردات در مقابل صادرات انجام دهند اما عدم ایفای تعهد متخلف محسوب می‌شود./ خبرگزاری مهر

نوشته های مرتبط

زنگ خطر تمایل دولت به ارزپاشی و ماندگاری نرخ در ماههای پایانی/ با نرخ تصنعی پول ملی تقویت نمی‌شود

سعید

پای مجلس هم به مسئله توقف فرایند کارت بازرگانی باز شد/ درخواست پورابراهیمی از آیت‌الله رئیسی

سعید

نصاب معاملات کوچک، متوسط و بزرگ در سال ۱۴۰۰ تعیین شد

سعید

ارسال دیدگاه