18.1 C
تهران
21 اردیبهشت 1400
ارز دیجیتال بانک تولید کسب و کار های نوین ویژه

صنعت ماینینگ می‌تواند سالانه 3 میلیارد دلار درآمد ارزی برای ایران ایجاد کند

صنعت ماینینگ می‌تواند سالانه 3 میلیارد دلار درآمد ارزی برای ایران ایجاد کند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از تداوم فرصت‌سوزی‌ها در صنعت ماینینگ کشور، گفت: صنعت ماینینگ می‌تواند سالانه 3 میلیارد دلار درآمد ارزی برای ایران ایجاد کند.

اکسپورتنا: علیرضا کلاهی صمدی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، به تحلیل آنچه که به گفته وی، فرصت‌سوزی در صنعت رمزارزها در کشور، رخ داده پرداخت و یادآور شد که ایران می‌توانست از ظرفیت رمزارزها علاوه بر عبور از تحریم‌های مالی و بانکی، برای کشور ارزآوری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر، برخی از فین‌تک‌های شناخته شده در دنیا، استفاده از رمزارزها را قبول کرده‌اند، گفت: ظرفیت تولید برق در ایران رقمی نزدیک به 500 میلیارد کیلووات است که سالانه برای بخش عمده‌ای از آن، متقاضی وجود ندارد و نیروگاه‌ها مجبور می‌شوند برای مقاطعی از سال، از مدار تولید خارج شوند. حال آنکه از این ظرفیت بلااستفاده می‌توان برای بهره‌مندی صنعت استخراج رمزارزها در داخل استفاده کرد.

به گفته کلاهی صمدی، وزارت نیرو با اصرار بر رویه‌ای به گفته وی نامعقول است، اجازه استفاده فعالان ماینینگ از تولید مازاد برق در کشور را نداده و حال آنکه برآوردها حاکی از آن است که ظرفیت استخراج رمزارزها در داخل کشور طی دو تا سه آینده رقمی در حدود 1500 تا 3500 مگاوات است.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اینکه ایجاد مانع و سنگ‌اندازی‌ها در این صنعت، منجر به رواج داد و ستد و تولید زیرزمینی رمزارزها می‌شود، افزود: وزارت نیرو می‌تواند از محل فروش مازاد برق به صنعت ماینینگ کشور، سالانه تا 3 میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور ایجاد کند.

نوشته های مرتبط

زنگ خطر تمایل دولت به ارزپاشی و ماندگاری نرخ در ماههای پایانی/ با نرخ تصنعی پول ملی تقویت نمی‌شود

سعید

پای مجلس هم به مسئله توقف فرایند کارت بازرگانی باز شد/ درخواست پورابراهیمی از آیت‌الله رئیسی

سعید

نصاب معاملات کوچک، متوسط و بزرگ در سال ۱۴۰۰ تعیین شد

سعید

ارسال دیدگاه