13 C
تهران
12 فروردین 1399
دیجیتال مارکتینگ کسب و کار دیجیتال کسب و کار های نوین ویژه

آغاز حضور جدی فدراسیون فاوا در رسانه‌ها/ضرر روزانه 60میلیون دلاری قطع اینترنت به بخش ICT

رئیس هیات مدیره فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه فاوا در رسانه‌ها کمتر شناخته شده است، گفت: از این پس حضور جدی در رسانه‌ها خواهیم داشت.

اکسپورتنا: محمدرضا طلایی، رییس هیئت مدیره فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در نشست با خبرنگاران، گفت: در دوره جدید هیات رییسه فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، تلاش می‌کنیم تا ارتباط جدی تری با رسانه ها داشته باشیم تا بتوانیم راحت تر حوزه فناوری اطلاعات را به افکار عمومی معرفی کنیم.

وی افزود: رسانه ها نیز دغدغه بیشتری برای کار در این حوزه پیدا کنند؛ هر چند که این حوزه در رسانه ها کمتر شناخته شده است؛ اما طی سال های گذشته از اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده و لازم است رسانه ها نیز فعالیت بیشتری داشته باشند و فدراسیون سعی می کند که از طریق دبیرخانه و روابط عمومی ارتباط با رسانه ها را تقویت کند.

ضرر روزانه 60 میلیون دلاری قطع اینترنت به بخش ICT

همچنین، افشین کلاهی، عضو هیئت رییسه فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در نشست اعضای هیئت رییسه این فدراسیون با خبرنگاران، به بحث سهم محصولات ICT در تولید ناخالص ملی کشور پرداخت و گفت: در شرایطی که اکنون کشور در تحریم قرار دارد و رشد اقتصادی کشور مناسب نیست، حوزه ICT توانسته توانسته به لحاظ اقتصادی 6 درصد رشد داشته باشد و حدود 3.4 درصد از تولید ملی کشور را به خود اختصاص داده است.

کلاهی در خصوص صدمات قطع اینترنت به بخش ICT کشور گفت: بر اساس آمارهای مراجع بین المللی از میزان دسترسی به آمارهای مرتبط با سطح دربرگیری اینترنت در ایران، قطع اینترنت به بخش ICT روزانه 60 میلیون دلار آسیب وارد کرده است و حتی در بخش هایی که توانسته بودیم تحریم های یکجانبه امریکا را علیه ایران دور بزنیم با آسیب جدی مواجه شدیم.

این عضو هیئت رییسه فدراسیون فاوا همچنین تاکید کرد که قطع اینترنت به وجهه بین المللی ایران لطمه وارد کرد چرا که بسیاری از شرکت ها نگران کار با ایران شده و حتی در شرایط عادی هم نگران آن خواهند بود، چگونه میتوانند در شرایطی که هرلحظه میتواند کل اینترنت کشور قطع شود با اطمینان در ایران سرمایه گذاری کند و مبادلات تجاری با کشور را حفظ کنند.

قطعی اینترنت، رو در روی تجارت خارجی

علی مسعودی از دیگر اعضای هیئت رییسه فدراسیون در این نشست از اهمیت ارتباط با رسانه ها گفت و عنوان کرد: در شرایط کنونی ارتباط گیری با رسانه ها اهمیت ویژه ای دارد دارد تا فضای ICT و فناوری اطلاعات را بیشتر به مردم معرفی کنیم.

مسعودی نیز با اشاره به قطعی اینترنت گفت: بسیاری از بازرگانان در مساله واردات، خرید بلیط، رزرو هتل و دریافت ویزا به مشکل برخوردند و عدم دسترسی به پست الکترونیک آسیب جدی به وارد کنندگان و صادرکنندگان کشور وارد کرد.

سعید رسول اف، عضو دیگر هیئت رییسه فدراسیون فاوا نیز در خصوص اهمیت رسانه ها در بحث برداشتن موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان نرم افزار در حوزه ICT گفت و تاکید کرد: رسانه ها می توانند کمک کنند تا از قوانین دست و پاگیر از سر راه فعالان در عرصه تولید کنندگان نرم افزار برداشته شود.

نوشته های مرتبط

ستاد تسهیل صادرات غیرنفتی تشکیل می‌شود/75 درصد از ارز حاصل از صادرات 98 به کشور بازگشت

سعید

بانکها شریک مشکلات تولیدکنندگان/تولید زمین بخورد، بانک هم آسیب خواهد دید

سعید

آغاز معاملات جدید زعفران در بورس کالا/راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله زعفران نگین سررسید اردیبهشت 99

سعید

ارسال دیدگاه