15.6 C
تهران
28 مهر 1400
تولید کشاورزی نبض بازار ویژه

روایت مرکز آمار از فراز و فرود قیمت اقلام خوراکی در شهریورماه

در شهریور امسال در گروه نان و غلات، اقلام برنج ایرانی درجه یک با ۱۱.۲ درصد، ماکارونی با ۵.۲ درصد و رشته آش با ۳.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته است.

تغییرات قیمت کالا‌های خوراکی در شهریور ۱۴۰۰به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز آمار؛ در شهریور ۱۴۰۰ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالا‌های خوراکی در مناطق شهری کشور به این شرح اعلام شد:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام “برنج ایرانی درجه یک” با ۱۱،۲ درصد، ” ماکارونی” با ۵.۲ درصد و “رشته آش” با ۳.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام “ماهی قزل آلا” با ۸،۷ درصد و ” گوشت گاو یا گوساله” با ۴.۵ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در این گروه “مرغ ماشینی” با ۲.۴- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به ” ماست پاستوریزه” با ۱۸،۳ درصد، “پنیر ایرانی پاستوریزه” با ۱۵.۴ درصد و “شیر پاستوریزه” با ۷.۴ درصد بوده است. همچنین در این گروه “روغن نباتی جامد” با ۳.۰- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “پرتقال” با ۴۰،۵ درصد و “هندوانه” با ۲۷.۱ درصد میباشد. همچنین در این گروه “هلو” با ۱.۴- درصد و “موز” با ۱.۳- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشتهاند.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “کدو سبز” با ۲۳،۲ درصد، “هویج فرنگی” با ۲۱.۷ درصد و “بادمجان” با ۱۴.۶ درصد میباشد. همچنین در این گروه “گوجه فرنگی” با ۰.۹- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “رب گوجه فرنگی” با ۱۲،۸ درصد و “سس مایونز” با ۹.۲ درصد است.

نوشته های مرتبط

افزایش ۸ هزار تنی صادرات پسته

سعید

محسن محمدی معین مدیرعامل سازمان اموال تملیکی شد

سعید

دستورالعمل خرید حمایتی زعفران ابلاغ شد

سعید

ارسال دیدگاه