8.2 C
تهران
9 اسفند 1399
تولید صنعت نبض بازار ویژه

بی‌تفاوتی دولت به جبران ضرر و زیان ناشی از قطعی برق/ قبل از قطعی برق به صنعتگران اطلاع دهید

رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت آسانسور با اشاره به عدم اطلاع رسانی دولت به صنعتگران پیش از قطعی برق گفت: جبران ضرر و زیان ناشی از قطعی برق وظیفه ذاتی دولت به شمار می‌رود؛ در حالیکه به آن بی‌توجه است.

محمدرضا زهره‌وندی در گفتگو با خبرنگار اکسپورتنا درباره تاثیر قطعی برق بر تولید کشور و لزوم جبران خسارت آن اظهار داشت: هزینه و خسارت‌هایی که از بیرون به بنگاه‌ها تحمیل می‌شود که باید از طرف دولت تامین گردد و این وظیفه ذاتی دولت است؛ چراکه بنگاه هیچ دخلی در ان نداشته است.

وی تاکید کرد: بیشتر اشتغالزایی کشور بر پایه صنایع کوچک و متوسط بنا شده و با قطع شدن برق نه تنها اشتغال افراد دچار آسیب می‌شود؛ بلکه هزینه‌های بسیاری را به بنگاه تحمیل می‌کند.

زهره‌وندی با بیان اینکه دولت پیش از قطع برق حداقل باید اطلاع رسانی کند، افزود: در این مدت حتی یک مسئول هم در کشور در این رابطه شفاف صحبت نکرده است. هر کدام از مسئولین یک حرف را بیان می‌کنند و در نهایت می‌گویند مشکل خاصی وجود ندارد؛ پس مشکل چیست؟

وی تاکید کرد: در صورت ادامه این روند و قطعی های پی در پی برق دولت باید ضرر و زیان ناشی از آن را به صنعتگران پرداخت کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا بنگاهها به اندازه کافی سوددهی ندارند و قطعی برق نیز مزید بر علت شده است.

به گفته وی، در شرایطی که حتی فعالیت‌های دفتری بنگاه ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته است چگونه باید خود را اداره کنند؟

به گفته زهره‌وندی، برای صنعت آسانسور اولین کار باید آهنگر وارد عمل شود و در میان قطعی برق تقریبا 2 روز هر پروژه خوابیده و هزینه های زیادی را به بنگاه تحمیل کرده است.

وی تاکید کرد: نگرانی از اینجاست که شرایط غیرقابل پیش بینی است و بنگاهها نمی دانند چطور باید کار خود را پیش ببرند.

گفتگو از: نیلوفر جمالی

 

نوشته های مرتبط

قیمت سکه طرح جدید ۹ اسفند ۱۳۹۹ به ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان رسید

niloofar jamali

ارزش ۳۰ میلیارد دلاری تجارت ۱۰ ماهه ایران با ۱۵ کشور همسایه

niloofar jamali

چین همچنان اولین شریک تجاری ایران در ده ماهه 1399

سعید

ارسال دیدگاه