7.6 C
تهران
12 آذر 1399
صادرات معدن ویژه

ظرفیت صادرات ۴ میلیون تن قیر در کشور وجود دارد/ کشورهای حاشیه خلیج فارس خریداران قیر ایرانی

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی از امکان صادرات ۴ میلیون تن قیر در صورت افزایش تولید این فرآورده نفتی در پالایشگاه‌های کشور، خبر داد.

اکسپورتنا: مجید کیان‌پور بر ضرورت استفاده از آسفالت‌های ماستیکی و گسترش سیستم رده‌بندی عملکردی قیر در محورهای جاده‌ای تاکید کرد و ظرفیت صادرات 4 میلیون تن قیر در کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۴۰ میلیون تن قیر در دنیا تولید می‌‌‌شود، گفت: از این میزان، ۱۰۰ میلیون تن در خود کشورها تولید و مصرف می‌شود و ۴۰ میلیون تن نیز توسط کشورهای مختلف وارد می‌ شود.

کیان پور با بیان اینکه ایران، هفتمین تولید کننده و چهارمین صادرکننده قیر در دنیا لست، تصریح کرد: می‌توانیم علاوه بر تامین نیاز داخلی، تا سه برابر ظرفیت داخل را به‌ ‌عنوان ظرفیت صادراتی تولید کنیم.

وی افزود: هم‌اکنون ۶ میلیون تن قیر در کشور تولید می‌شود که می‌توانیم این میزان را تا ۹ میلیون تن افزایش دهیم و بر این اساس، ظرفیت صادرات چهار میلیون تن قیر را خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به اینکه قیرهای تولیدی در حوزه کشورهای خلیج‌ ‌فارس تا مدت‌ها بر اساس درجه نفوذ، رده ‌‌بندی می‌شد، یکی از اساسی‌‌ ‌‌ترین اتفاقاتی که در این حوزه انجام شده است را روی کار آمدن رده‌‌بندی جدید انتخاب قیر بر اساس طبقه‌ بندی عملکردی (Performance Griding) دانست که نسبت ‌‌‌به سیستم‌ های قبل، دقیق‌‌تر عمل می‌کند و گفت: این کار از سال ۹۰ در کشور مورد توجه قرار گرفت و اکنون ضروری است که این روش در کشور مورد توجه قرار گیرد./ صدا و سیما

نوشته های مرتبط

با توسعه خدمات پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار ادامه دارد/ امکان عضویت هم‌زمان با ثبت شرکت در اتاق بازرگانی تهران فراهم شد

niloofar jamali

مجلس نمی تواند در موضوع برجام وارد شود/ فروش نفت نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت

niloofar jamali

دستور معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان/ تصمیمات لحظه‌ای نباید روند صادرات را کند نماید

سعید

ارسال دیدگاه