7.6 C
تهران
12 آذر 1399
بانک ویژه

دستگیری ۲۵ نفر از متهمان معاملات فردایی در تهران/ اتاق‌های کاغذی برای تبادلات دلار فردایی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب از دستگیری ۲۵ نفر از متهمان معاملات فردایی خبر داد و گفت: با ایجاد اتاق های کاغذی شروع به معاملات فردایی کرده بودند و طلایی بیش از ۱۰۰ کیلوگرم را جابه جا می کردند.

اکسپورتنا: سرهنگ علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب در نشست خبری با موضوع دستگیری اخلال گران اقتصادی با اشاره به التهاب بازار ارز گفت: یکی از موضوعاتی که بازار ارز را ملتهب کرده بود بحث معاملات فردایی و اتاق های کاغذی بود که متاسفانه عده ای سودجو با سرمایه کم وارد بازار شده بودند و با ایجاد اتاق های کاغذی شروع به معاملات فردایی کرده بودند و طلایی بیش از ۱۰۰ کیلوگرم را جابه جا می کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این موضوع التهاب زیادی را ایجاد کرده بود، جلسه ی هم اندیشی بین پلیس، بانک مرکزی و دادسرای اقتصادی برگزار شد. عملا معاملات فردایی کار غیرقانونی و غیر شرعی است و تصمیم گرفتیم با این افراد یه صورت قانونی برخورد کنیم.

وی تصریح کرد:این کار از هفته یک قبل شروع شد و ۵ نفر از کسانی که اتاق های کاغذی تشکیل داده بودند و اقدام به معاملات فردایی می کردند دستگیر شدند. روز گذشته با رصد فضای مجازی و حقیقی تعداد ۲۰ نفر دیگر که معاملات فردایی را انجام می دادند با هماهنگی قضایی دستگیر شدند و تحت نظر هستند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب با اشاره به پرونده های زمین خواری اظهار کرد:دو نفر متهم فراری داشتیم که بیش از یک هزارنفر شاکی دارند و با زمین خواری و بااسناد جعلی از سال ۹۳ اقدام به فروش زمین می کردند، ولی عملا زمینی را تحویل نمی دادند و تحت عنوان تعاونی کارگری اقدام به این کار می کردند. این افراد در هفته گذشته دستگیر شدند و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.

گودرزی در رابطه با کالای قاچاق گفت: یک انبار قاچاق در جنوب تهران کشف و پلمب شد که ۲۰۰ تن تنباکوی ساخت کشور ترکیه را نگه داری می کردند. ارزش این اموال ۴۰ میلیارد تومان است، همچنین کارگاهی را در جنوب شناسایی کردیم که دارو های تقلبی را به عنوان ضد درد مفاصل می ساختند که قبل از اینکه یک بسته از این قرص ها را به فروش برسانند دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب ب با اشاره به به گشت های مشترکی که برای احتکار کالا های اساسی است بیان کرد: در هفته ی گذشته ی چند انبار احتکار کننده کالا های اساسی و روغن پلمب شد و کالا هایی که در انبار است تحویل فروشگاه ها خواهد شد.

وی ادامه داد: پلیس امنیت اقتصادی با پشتیبانی اطلاعات اقتصادی و اطلاعات مردمی که داده می شود، انبار هایی که اقدام به احتکار روغن و کالا کرده اند را شناسایی می کند و در اختیار مردم قرار می گیرد. هفته ی گذشته ۲۲ تن روغن کشف شد و در اختیار مردم قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۲۰ نفر از دلالان ارزی را شناسایی و دستگیر کرده ایم و ارز هایی که کشف می شود را تحویل بانک مرکزی می دهیم. هر معامله ای اگر در جایی به جزء صرافی ها انجام شود غیر قانونی است./ باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مرتبط

با توسعه خدمات پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار ادامه دارد/ امکان عضویت هم‌زمان با ثبت شرکت در اتاق بازرگانی تهران فراهم شد

niloofar jamali

مجلس نمی تواند در موضوع برجام وارد شود/ فروش نفت نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت

niloofar jamali

دستور معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان/ تصمیمات لحظه‌ای نباید روند صادرات را کند نماید

سعید

ارسال دیدگاه