22.9 C
تهران
4 آبان 1399
نبض بازار ویژه

هشدار جدی سازمان بهداشت جهانی به شیوع وسیع‌تر کرونا/آیا مرزها به روی کالاهای صادراتی دوباره بسته می‌شوند؟

سازمان بهداشت جهانی بار دیگر نسبت به انتشار وسیع ویروس کرونا در دنیا هشدار داده که این امر، ممکن است صادرات غیرنفتی کشور را هم تحت تاثیر قرار دهد.

اکسپورتنا: ماریا وان کرکوف، کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی شب گذشته اعلام کرد: تقریبا ۸۰ درصد کشورهای اروپایی با رشد موارد ابتلا به ویروس کرونا مواجه هستند.

کرکوف افزود: ما هم اکنون به طور حتم با وضعیت بسیار نگران کننده ای در سراسر نقاط اروپا مواجه و با بازگشت مجدد کرونا روبرو هستیم. ما شاهد افزایش سرایت ویروس کرونا در بسیاری از کشورها در سراسر منطقه هستیم.

وی گفت: بسیاری از کشورها در دوره گذشته بر ویروس کرونا چیره شدند و هم اکنون نیز می توانند بار دیگر بر انتشار ویروس کرونا مسلط شوند.

کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی همچنین خاطرنشان کرد: موارد بهبود یافته و همچنین بستری شده در بخش مراقبت های ویژه در شماری از کشورها بسیار افزایش یافته است.

کرکوف توضیح داد: موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورها و شهرهای اروپایی یکسان نیست.

وی ابراز داشت: هر چند مردم از این امر خسته شده اند اما مجبور هستیم تا مدت ها با این ویروس بسر بریم.

به گزارش اکسپورتنا، این هشدار سازمان جهانی بهداشت در شرایطی است که ممکن است به دلیل اوج گیری شیوع ویروس کرونا، مرزهای کشورها به روی کالاهای صادراتی یکدیگر مجدد بسته شود؛ بنابراین این زنگ خطر و هشداری برای صادرکنندگان ایرانی هم به شمار می‌رود.

نوشته های مرتبط

صادرات، فرصت طلایی که از دست رفت/ ضرورت تغییر در رویکردهای مدیریت ارزی کشور

سعید

چرا بازار متشکل ارزی ندرخشید؟/ دلایل رشد قیمت ارز طی ماه‌های گذشته

سعید

تمهیدات بانک مرکزی برای افزایش استفاده از درگاههای بانکی غیرحضوری/سقف کارت به کارت شش میلیون تومان شد

سعید

ارسال دیدگاه