25 C
تهران
28 شهریور 1399
بورس تیتر برتر مالی

آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر

عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر نظارت بر نهادهای مالی گفت: افرادی که سهامداری به روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند از تاریخ ۱۹ مرداد می توانند نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام خود اقدام کنند در حالی که، ۴۰ درصد باقی مانده در دهه فجر آزادسازی خواهد شد.

به گزارش اکسپورتنا، محمدرضا معتمد در این خصوص اظهار کرد: ثبت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت امروز نزد اداره ثبت، به پایان خواهد رسید و حداکثر تا ۱۴ مرداد ماه، صورت‌های مالی حسابرسی نشده آنها منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب یک روز پس از عید سعید غدیر خم (۱۹ مرداد ماه)، امکان معاملاتی شدن سهام شرکت‌های سرمایه گذاری استانی وجود عملیاتی خواهد شد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه در مرحله قبل افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند اجازه فروش ۳۰ درصد سهام به آنان داده شده بود اما از ۱۹ مرداد به مناسبت عید غدیر خم افرادی که سهامداری به روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند تا ۶۰ درصد از تعداد سهام خود را به فروش برسانند و مرحله بعد یعنی در دهه فجر این سهام آزاد سازی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تصویب آئین نامه آزاد سازی سهام عدالت در شورای عالی بورس در قالب ۲۲ ماده تصریح کرد: در این آئین نامه ساز و کار و نحوه آزاد سازی، افزایش سرمایه، پذیرش شرکت‌ها در بورس و همینطور چگونگی معاملاتی شدن و همچنین میزان آزادسازی سهام عدالت در هر مرحله، پیش بینی شده است./ بازار سرمایه

نوشته های مرتبط

جزییات رشد اقتصادی ۳ ماهه اول ۱۳۹۹ منتشر شد

niloofar jamali

۴.۵ میلیون دستگاه تلفن همراه ترخیص شد/ ۷۳۶میلیون دلار هزینه برای وردات تلفن همراه

niloofar jamali

سازمان حمایت کنترل قیمت ها را جدی‌تر پیگیری کند/ متخلفان به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شوند

niloofar jamali

ارسال دیدگاه