32.4 C
تهران
14 تیر 1399
بانک تیتر برتر صادرات

آمادگی بانک ملی برای خرید ارز صادراتی/ارزیابی عملکرد بانکها در خرید ارز صادراتی

معاون امور ارزی و بین‌الملل بانک ملی ایران از تدوین برنامه مدون و مفصلی برای جذب ارز حاصل از صادرات خبر داد و گفت: شیوه ارزیابی عملکرد بانکها در خرید ارز صادراتی باید مورد بازنگری قرار گیرد.

اکسپورتنا: محسن امین زارع با بیان این که در سال های گذشته و در جریان رونق واردات، عملکرد ارزی بانک ها بیشتر در همین حوزه واردات مورد توجه قرار می گرفت، گفت: اکنون که روند ارزی کشور تغییر کرده و حوزه صادرات قوت گرفته است، نحوه ارزیابی عملکرد بانک ها نیز باید تغییر کند.

وی افزود: با افزایش نرخ ارز، صادرات و به ویژه صادرات غیرنفتی جذابیت بیشتری پیدا کرده و از این رو بانک ها در رقابت برای جذب منابع ارزی حاصل از صادرات قرار گرفته اند.

امین زارع با بیان این که واحدهای ارزی بانک ملی ایران تقویت شده و نسبت به اهمیت این موضوع به خوبی توجیه اند، اظهار داشت: صرافی و ادارات مرکزی بانک هم بر این کارکرد متمرکز شده اند و بانک به خوبی این فرایند را پیش می برد.

معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران با اشاره به تقویت همکاری های این بانک با کارگزاری ها، خاطرنشان کرد: بسیاری از بخش های مرتبط با صادرات غیر نفتی، بکر و با اهمیت است و بانک ملی ایران در سال جاری بر این بخش ها تمرکز جدی دارد.

امین زارع با تاکید بر این که نباید نگاه بانک فقط به حوزه واردات معطوف باشد، اظهار کرد: بانک ملی ایران امسال در حوزه جذب منابع ارزی حاصل از صادرات به طور دقیق برنامه ریزی کرده است و این اقدامات حتما در میان مدت نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

پیش‌بینی رفع تعهد ارزی صادرکنندگان در خرداد/اختصاص ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه واحدهای صنعتی

سعید

تقدیر از روسای شعبه برتر موسسه ملل

sahel

مراسم رونمایی از رسانه خبری تحلیلی صادرات (اکسپورتنا) آغاز شد

سعید

ارسال دیدگاه