31.1 C
تهران
15 خرداد 1399
تولید تیتر برتر

توافق کرملین و کاخ سیاه قیمت طلای سیاه را افزایش داد/نفت 23.6 دلاری شد

پس از اینکه روسای جمهور آمریکا و روسیه توافق کردند تا با هدف ثبات بخشی به بازار انرژی مذاکره کنند، قیمت نفت افزایش یافت و از کمترین رقم 18 سال گذشته فاصله گرفت.

اکسپورتنا: پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه توافق کردند تا با هدف ثبات بخشی به بازار انرژی مذاکره کنند، قیمت نفت افزایش یافت و از کمترین رقم 18 سال گذته فاصله گرفت.

هر بشکه نفت برنت به 88 سنت افزایش 23.64 دلار فروخته شد، نفت برنت روز گذشته را با قیمت 22.76 دلار در هر بشکه به پایان برده بود که کمترین رقم از نوامبر 2002 به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.47 دلار افزایش 21.56 دلار معامله شد. این نوع نفت روز گذشته را با قیمت 20.09 دلار در هر بشکه، کمترین قیمت از فوریه 2002 به پایان برد.

بازارهای نفتی به جز شیوع ویروس کرونا، پس از از هم پاشیده شدن توافق اوپک پلاس در کاهش تولید بیشتر در اوایل ماه مارس، با مشکل مضاعفی مواجه شده‌اند که رقابت عربستان و روسیه برای گرفتن سهم بیشتر از بازار است.

کرملین دیروز اعلام کرد پوتین و ترامپ در جریان یک گفتگوی تلفنی توافق کردند تا مقامات ارشد انرژی شان در مورد ثبات بخشی به بازارهای نفتی گفتگو کنند.

هرچند فروش‌های آتی شاهد بهبود است اما تعداد محموله های فیزیکی که در برخی از مناطق فروش می‌رود، تک رقمی است.

قیمت نفت طی سال جاری تاکنون حدود 60 درصد از ارزش خود را از دست داده است./خبرگزاری فارس

نوشته های مرتبط

تسهیل صادرات کالاهای غیرنفتی ضامن اشتغال و تولید پایدار/ زمان‌بر بودن بازگشت ارز حاصل از صادرات، همچنان چالش صادرکنندگان

niloofar jamali

نامه‌نگاری جدید گمرک با معاون حقوقی رئیس‌جمهور/معافیت گمرکی کالاهای خطوط تولیدی باید رفع ابهام شود

سعید

بگیر و ببندهای بازگشت ارز صادراتی، سد راه صادرات/صادرکنندگان با درآمد ارزی خود اقلام مورد نیاز کشور را وارد کنند

سعید

ارسال دیدگاه