31.1 C
تهران
15 خرداد 1399
تولید صنعت کشاورزی معدن ویژه

حفاظت از نیروی کار بنگاههای تعطیل ناپذیر، اولویت اول اتاق تهران/تصمیمات بانکی و بیمه‌ای نباید به هزینه بنگاههای اقتصادی بیفزاید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اولویت اول را حفاظت و صیانت از نیروی کار بنگاههایی دانست که کار آنها تعطیل ناپذیر نیست و گفت: تصمیمات بانکی و بیمه‌ای نباید به هزینه‌های بنگاههای اقتصادی بیفزاید، بلکه تصمیمات باید با نظر بخش خصوصی اتخاذ شود.

اکسپورتنا: پس از این اظهارنظرها، رئیس اتاق بازرگانی تهران با جمع‌بندی مطالب مطرح شده بر لزوم تدوین هر چه سریع‌تر پیشنهادهای بخش خصوصی توسط کارشناسان حاضر در نشست تاکید و اعلام کرد در صورت لزوم در روزهای آینده و تا پیش از شروع هفته آتی، ممکن است جلسات دیگری نیز برگزار شود.

مسعود خوانساری با تاکید بر لزوم توجه به معیشت اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌هایی که در کار و درآمد آنها به خاطر تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا لطمه دیده است، گفت: خوشبختانه بنگاه‌های اقتصادی تاکنون تاب‌آوری بالایی از خود نشان داده‌اند اما باید در ادامه کار به روش‌های درست و هدفمند از آنها حمایت شود.

او با اشاره به سخنان روسای تشکل‌های بخش خصوصی پیشنهاد کرد که جلسات  آموزشی برای تولید محتوا در وزارت بهداشت با نمایندگان تشکل‌ها برگزار شود و دستورالعمل‌های بهداشتی لازم برای صنوف و بنگاه‌های مختلف تدوین و در اختیار فعالان بخش خصوصی قرار داده شود.

خوانساری افزود: تاکنون بخش عمده‌ای از تلاش‌های اتاق بازرگانی تهران و بخش خصوصی با توجه به نیاز موجود و در راستای مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها، معطوف به تامین نیازهای کادر درمان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بوده است که خوشبختانه هم‌اکنون شرایط بهتر شده و به ثبات نسبی رسیده است. اکنون زمانی است که باید توجه بیشتری به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از این بحران و ارائه راهکارهایی برای به حداقل رساندن این خسارات و جبران آن داشته باشیم.

وی حفاظت و صیانت از سلامت نیروی کار بنگاه‌هایی که کارشان تعطیل‌ناپذیر است را اولویت نخست خواند و گفت: باید بتوانیم هم در حوزه کلان و هم در حوزه بنگاه‌ها پیشنهادات شفاف و مشخصی به دولت و تصمیم‌گیران ارائه دهیم تا نحوه تامین و توزیع منابع در نظر گرفته شده به شکل بهینه صورت گیرد.

خوانساری ادامه داد: هم‌چنین پیشنهاداتی در مورد مسائل مهمی که بنگاه‌ها با آن درگیر هستند مانند بیمه و مالیات و تعهدات بانکی باید اندیشیده شود. این راهکارها باید با کار کارشناسی از سوی بخش خصوصی به دولت ارسال شود تا احیانا شاهد اتخاذ تصمیمات احساسی که هزینه بیشتری بر بنگاه‌ها تحمیل می‌کند، نباشیم.

نوشته های مرتبط

بازدهی 105درصدی سهام مس طی ده ماه

سعید

گام جدید برای تسریع در انجام تشریفات گمرکی/دستگاههای استعلام‌شونده مکلف به پاسخگویی ظرف 7روز کاری شدند

سعید

دو راهکاری که می‌تواند کاهش فروش نفت ایران را جبران کند/مشتقات نفتی همچنان برای کشورهای همسایه جذاب است

سعید

ارسال دیدگاه