31.1 C
تهران
15 خرداد 1399
تولید صنعت کشاورزی ویژه

الزام صنایع غذایی به استخدام متخصص و مراقب بهداشتی/برای مقابله با کرونا باید اقلام حفاظتی در دسترس واحدهای صنعتی باشد

رئیس کانون انجمن‌‍‌های صنایع غذایی با بیان اینکه تمام بنگاههای فعال در حوزه صنایع غذایی مکلف به استخدام یک متخصص و مراقب بهداشتی شده‌اند، گفت: باید بتوانیم تاب آوری بنگاههای این حوزه را در بلندمدت تضمین کنیم.

اکسپورتنا: محمدرضا مرتضوی، رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی با تاکید بر این که بخش خصوصی به دنبال این نیست که باری اضافی بر دوش وزارت بهداشت بگذارد، از ضرورت آموزش و همراهی این وزارتخانه در تامین اقلام حفاظتی گفت.

وی با اشاره به این که اعضای این تشکل که در زمینه تولید و تامین کالاهای اساسی فعالیت می‌کنند، به ضرورت باید در سر کار حاضر شوند گفت: این وظیفه ماست که بتوانیم از سلامت نیروی کار خود حفاظت و حراست کنیم و برای این کار نیاز به اولا آموزش صحیح و دقیق داریم و دوم این که باید اقلام حفاظتی مانند ماسک، دستکش، لباس مخصوص و … را در دسترس داشته باشم.

مرتضوی افزود: برای تامین این اقلام از نظر مالی مساله‌ای نداریم و خود بنگاه‌ها حاضر هستند برای حفظ سلامت نیروی کارشان این هزینه را پرداخت کنند اما مساله دسترسی به این اقلام، مشکل بزرگی پیش پای بنگاه‌های فعال در حوزه صنایع غذایی است.

رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی با بیان این که تمام بنگاه‌های این تشکل موظف به استخدام یک متخصص و مراقب بهداشتی شده‌اند، ادامه داد: حدود ۳۰ هزار پرسنل در خطوط تولید داریم که باید با امکانات کافی از این افراد حفاظت شود.

وی افزود: ما برای تداوم فعالیت خطوط تولید خود در وهله اول به دانش فنی مقابله با این بیماری نیاز داریم و در وهله دوم در دسترس بودن اقلام حفاظتی برای خرید باید برای بنگاه‌ها امکان‌پذیر شود. در این صورت می‌توانیم تضمین تاب‌آوری بنگاه‌های این حوزه در بلندمدت را نیز داشته باشیم.

نوشته های مرتبط

استقبال بخش‌خصوصی از واردات مواد اولیه تولید بدون انتقال ارز/ثبات نرخ ارز در سایه تصمیم به موقع وزارت صمت و بانک مرکزی

سعید

49 درصد از صادرات به اوراسیا مشمول تخفیف تعرفه‌ای/ایران تنها 13 درصد از کل صادرات اوراسیا را مشمول تخفیف کرد

سعید

چشم‌انداز اقتصاد جهان پس از اتمام کرونا/معاون بانک مرکزی اروپا: تا سال 2021 باید منتظر بهبود واقعی اقتصاد بمانیم

سعید

ارسال دیدگاه