35.3 C
تهران
14 تیر 1399
تولید صنعت ویژه

صدور 185 فقره جواز تاسیس و پروانه فنی مهندسی/23 گواهی پروانه تحقیق و توسعه صادر شد

رئیس سازمان صمت تهران گفت: درسال 98 تعداد 185 فقره جواز تاسیس و پروانه فنی مهندسی صادر شده است.

اکسپورتنا: یدالله صادقی، رئیس سازمان صمت تهران گفت: در سال 98 تعداد 185 فقره جواز تاسیس و پروانه فنی مهندسی صادر شده است.

وی افزود: درمجموع بیش از 210 فقره جواز و پروانه فنی و مهندسی ، پژوهشی و تحقیق و توسعه درسال 1398 صادر شده که به نسبت مدت مشابه رشد 5 درصدی داشته است.

صادقی تصریح کرد: با توجه به تمرکز مراکز دانشگاهی، پژوهشکده ها، مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری در پایتخت، بیشترین سهم صدور مجوزهای پژوهشی، فنی مهندسی و تحقیق و توسعه درکل کشور مربوط به استان تهران است، به طوری که در سال 98 به تعداد 185 فقره جواز تاسیس و پروانه فنی و مهندسی و 23 فقره گواهی پروانه تحقیق و توسعه و 3 فقره جواز و پروانه پژوهشی مراکز صنعتی و معدنی صادرگردیده است.

رئیس سازمان صمت استان تهران اظهار داشت: یکی دیگراز فعالیتهای انجام یافته در راستای ارتقاء و بهرمندی از بنگاهها، رفع نیاز های فناورانه اجرای فاز نخست طرح ملی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار( طرح تاپ) است. در این طرح با بهره گیری از مشاوره اساتید مجرب دانشگاه های معتبر و نیز پایان‌نامه های کاربردی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بکارگیری فارغ التحصیلان نخبه مشمول خدمت سربازی درمحل بنگاه های صنعتی و تجاری منجر به تحکیم پیوند صنعت ودانشگاه می گردد

وی در پایان افزود: با توجه به نامگذاری سال 99 به نام « جهش تولید» یکی ازالزامات تحقق این موضوع توجه ویژه به تحقیق و توسعه و پژوهش می باشد و ما ازمراکز دانشگاهی و تحقیقاتی دعوت می کنیم باحضورفعال، واحدهای صنعتی ومعدنی را درتولید محصولات و خود کفائی درتولید یاری نمایند.

 

نوشته های مرتبط

مرزهای عراق از 18 اسفند، به مدت یک هفته بسته می‌شود/اداره گذرگاههای مرزی عراق اطلاعیه داد

سعید

نگرانی تولیدکنندگان از تصمیمات ارزی بانک مرکزی/ ماموریت‌های مهم همتی در روزهای پیش رو چیست؟

سعید

زعفران ایرانی در محاق/ارزآوری بیش از 2.1 میلیارد دلاری صنعت زعفران ظرف 15 سال

سعید

ارسال دیدگاه