31.1 C
تهران
15 خرداد 1399
بانک صادرات نبض بازار ویژه

پیشنهاد ویژه صرافان برای فروش ارز در فضای مجازی/بیمه محموله‎‌های کوچک و بر عهده گرفتن مسئولیت تحویل ارز تا درب منازل

رئیس کانون صرافان از ارایه طرحی به بانک مرکزی برای انجام فروش ارز در فضای مجازی توسط صرافی‌های مجاز و تحت نظارت دستگاههای نظارتی خبر داد و گفت: صرافان آمادگی دارند مسئولیت دریافت و تحویل ارز تا درب منازل را به عهده بگیرند و در عین حال محموله‌های کوچک را نیز بیمه کنند.

کامران سلطانی‌زاده در گفتگو با خبرنگار اکسپورتنا، گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت جامعه صرافان و عموم مردم، کانون صرافان طرح خرید و فروش ارز از طریق اپلیکیشن رسمی کانون صرافان را اجرایی خواهد کرد.

رئیس کانون صرافان افزود: در این طرح علاوه بر کاهش مراجعات به صرافی‌ها و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به حفظ آرامش بازار ارز هم کمک خواهد شد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح، صرافان ضمن فعال‌سازی ظرفیت دورکاری پرسنل خود، مسئولیت دریافت و تحویل ارز تا درب منازل را به عهده خواهند داشت؛ این در حالی است که این طرح موجب شکسته شدن فضای انحصار دلالان در دوره‌ای خواهد بود که به دلیل مسائل مرتبط با کرونا، صرافی ها با کاهش و محدودیت در فعالیت مواجه هستند.

سلطانی‌زاده ادامه داد: پیش از این، دستورالعمل تاسیس صرافی‌ها، خرید و فروش ارز در فضای مجازی را ممنوع اعلام کرده بود، که به نظر می رسد ضروری است بانک مرکزی جهت حفظ سلامت عموم مردم و جامعه صرافان در این خصوص مساعدت لازم را معمول نموده تا شاهد اتفاقاتی که در خصوص مدافعان اقتصادی در سیستم بانکی رخ داد، نباشیم.

وی اظهار داشت: این طرح با نظارت نهادهای مربوط و‌ مطابق با نظر بانک مرکزی قابلیت اجرایی دارد؛ ضمن اینکه این آمادگی وجود دارد که محموله‌های کوچک ارزی را نیز بتوان بیمه نمود.

نوشته های مرتبط

مخالفت سازمان مالیاتی با گره خوردن استرداد مالیات ارزش افزوده با رفع تعهد ارزی/آیین‌نامه بررسی تراکنش‌های بانکی این هفته ابلاغ می‌شود

سعید

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز/نرخ تمامی ارزها ثابت ماند

سعید

خدمات بانک گردشگری برای کاهش مراجعه مشتریان به شعب اعلام شد

sahel

ارسال دیدگاه