31.1 C
تهران
15 خرداد 1399
بانک تولید تیتر برتر صنعت کشاورزی معدن

برنامه نظام بانکی برای حمایت از آسیب‌دیدگان از کرونا/تصویب اعطای تسهیلات دوساله با نرخ ترجیحی ۱۲درصد

رئیس بانک مرکزی گفت: برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، پیشنهاد اعطای تسهیلات دوساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد تصویب شد.

اکسپورتنا: عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: در جلسه ۷ فروردین ۹۸ ستاد اقتصادی دولت و براساس تاکید ریاست محترم جمهور، جهت ارائه راهکار‌های اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، بانک مرکزی در ایفای نقش و نیز انجام رسالت تاریخی خود در این مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دوساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد، تا سقف ۷۵۰ هزار میلیارد را ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داده است: بانک مرکزی با تامین اعتبار لازم و با همراهی بانک‌های کشور این تصمیم مهم را در اسرع وقت عملیاتی و اجرایی خواهد کرد.

همتی افزوده است: بانک‌های کشور همانطور که در شرایط سخت کرونایی فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به ۳۰ نفر از بهترین همکارانشان را در جریان خدمت به مردم از دست داده اند، در این ماموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور و حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده است، مسئولیت تاریخی خود را ایفا خواهد کرد.

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

ابلاغ دستورالعمل تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی/مهلت ثبت درخواست متقاضیان تا پایان سال جاری

سعید

۷۸ درصد از اعتبارات بازسازی های سیل ۹۸ توسط بانک مسکن پرداخت شد

sahel

پیش‌شرط‌های افزایش دوبرابری صادرات در شرایط تحریم/همه‌پرسی از صادرکنندگان برای راهکارهای رشد بازارگشایی

سعید

ارسال دیدگاه