15.9 C
تهران
12 فروردین 1399
تیتر برتر دیجیتال مارکتینگ کسب و کار دیجیتال کسب و کار های نوین

صورت وضعیت کسب و کارهای اینترنتی در عصر کرونا

طی هفته های گذشته و با شیوع ویروس کرونا اگرچه برخی کسب و کارها به شدت رونق خود را از دست دادند، اما فشارها برروی برخی کسب و کارهای اینترنتی افزایش یافت. چرا که به ناگاه خریدهای اینترنتی مردم با افزایش قابل توجهی همراه شد که عملا تامین نیازهای مردم را با چالش مواجه می کرد.

اکسپورتنا: در همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا اگر سری به اسنپ مارکت می زدید مشاهده می کردید که بسیاری از اقلام مصرفی در فروشگاه موجود نبود و از طرفی حتی تحویل محصول نیز با مشکل مواجه شد. در طرفی دیگر طی روزهای اخیر اگر سری به دیجی کالا زده باشید متوجه می شوید روزهای تحویل محصولات آن پر شده و فعلا هیچگونه ظرفیتی برای ارایه خدمات به سفارش های جدید ندارد. در برخی سرویس ها از جمله تاکسی های اینترنتی به طور دقیق مشخص نیست که مردم و راننده ها تا چه حد در روزهای شیوع کرونا از این سرویس استفاده کردند و چه میزان این استفاده ریزش داشته است. همچنین برخی گزارش ها نشان می دهد سرویس های خدماتی که در ماه پایانی سال کار و خدماتشان به اوج خود می رسید با کاهش قابل توجه درخواست برای خدمات مواجه شدند.

طی پیگیری هایی که روابط عمومی فدراسیون فاوا انجام داد نشان می دهد اپلیکیشنی مانند آچارباز که خدمات منزل ارایه میدهد با کاهش قابل توجه درخواست ها برای ارایه سرویس مواجه شده است. مسئول روابط عمومی این اپلیکیشن می گوید اسفند ماه امسال به نسبت سال گذشته با کاهش چشم گیر درخواست برای ارایه خدمات مواجه بودیم که این موضوع گریبان گیر همه بوده و این در حالی است که سرویس دهی این اپلیکیشن به مانند قبل ادامه داشته و اخلالی در کار وجود نداشته است.

طی این روزها همچنین نگاه بسیاری به عملکرد بخش های مختلف اسنپ بوده است که چگونه فعالیت خود را در این فضا ادامه داده است. روابط عمومی این شرکت به تعدادی از سوالات ما به صورت مکتوب پاسخ داده است. در بخش مارکت، این شرکت در پاسخ به این سوال که پس از شیوع کرونا میزان درخواست ها برای خرید آنلاین به چه میزان افزایش پیدا کرد گفت: با توجه به اینکه تمرکز اسنپ‌مارکت از ابتدا ارائه کالاهای مصرفی خانوار با کمترین قیمت و به همراه تخفیف بوده، کاربران برای خریدهای هفتگی و بزرگ خود از اسنپ‌مارکت استفاده می‌کنند. با این حال با افزایش نگرانی‌های جامعه بابت شیوع ویروس کرونا در ایران از هفته اول اسفند اسنپ‌مارکت شاهد رشد دو چندان در میزان سفارش‌ها و ۵۰٪ در اندازه سبد خرید مشتریان خود بود.از روزهای ابتدایی اسفند با هجوم تقاضای گسترده برای خرید نیازهای اساسی در بازار شاهد کاهش تامین کالاها در سطح کلان بودیم. بیشترین چالش برای تامین کالا در دسته‌بندی‌های کنسرو و غذای آماده، محصولات غذایی منجمد و خشکبار اتفاق افتاد. با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و کاهش سطح تامین کالاها این مشکل هنوز در بازار وجود دارد. ما در اسنپ‌مارکت با تغییر تعداد قابل امکان برای سفارش‌گذاشتن تلاش کردیم در خصوص کالاهای پرتقاضا به کاربران بیشتری ارائه خدمات و ارسال محصول داشته باشیم.

این شرکت همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اعلام قبلی یا پیش بینی در این زمینه بوده نیز عنوان کرد:از سمت نهادهای دولتی در این مورد اطلاعی به ما داده نشد. ولی طبق بررسی‌های ما از هفته‌ آخر بهمن ماه با وجود زمزمه‌های شیوع ویروس کرونا اقدامات اسنپ‌مارکت در خصوص رعایت موارد بهداشتی و افزایش ظرفیت عملیاتی برای جوابگویی به تقاضای احتمالی وارد فاز جدی‌تری شد و توانستیم ظرفیت عملیاتی اسنپ‌مارکت را در یک بازه ۱۰ روزه ۵۰٪ افزایش دهیم.مهمترین مسئله ا‌ی که در هفته‌های اخیر در زمینه لجستیک داشتیم، اطمینان از رعایت موارد بهداشتی در زمان ارسال و تحویل کالا بود. در این خصوص برای تهیه‌ی مواد ضدعفونی، ماسک و دست‌کش مجبور شدیم تا ۴ برابر قیمت قبل اقدام به تامین این موارد کنیم تا از رعایت همه‌ی مسائل پیشگیرانه در مرحله ارسال سفارش به مشتریان اطمینان داشته باشیم.

روابط عمومی اسنپ مارکت همچنین در خصوص اقدامات بهداشتی برای اطمینان مشتریان نیز چنین پاسخ داد: از هفته‌ی آخر بهمن‌ماه استانداردهای بهداشتی مخصوص در خصوص جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در تمام مراحل عملیاتی پردازش سفارش که شامل، جمع‌آوری، بسته‌بندی و ارسال می‌شود انجام شد. از جمله می‌توان به حضور دکتر و پایش سلامتی نیروهای عملیاتی و تست‌های سلامتی روزانه، الزام تمامی نیروهای عملیاتی به استفاده از دستکش و ماسک و ضدغفونی کردن دست‌های خود قبل و بعد از جمع‌اوری سفارش، ضدعفونی کردن باکس‌های ارسال سفارش قبل از ارسال هر سفارش، حذف امضا برای تحویل گرفتن کالاها برای کاهش تماس‌های رودروی مشتریان اشاره کرد.

همچنین در بخش سرویس تاکسی اینترنتی نیز روابط عمومی اسنپ در پاسخ به سایت فدراسیون فاوا عنوان کرد:همزمان با انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در سراسر ایران، اولین کار ضروری آموزش و اطلاع رسانی بود که برای انجام آن تمامی کانال‌های اطلاع‌رسانی اسنپ استفاده لازم صورت گرفت. در ادامه طرح «سفر به سلامت» توزیع رایگان بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش یک‌بار مصرف و برگه آموزشی نحوه استفاده بین کاربران راننده تهران انجام شد. همچنین از ۱۹ اسفند، ون‌هایی در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اصفهان، قم و شیراز به منظور ضدعفونی کردن ناوگان اسنپ (شامل سواری، موتور و وانت) مستقر شدند. در این طرح که به مدت ۱۰روز اجرا می‌شود، ۲متخصص تمامی فضای داخلی و خارجی خودروهای سواری، موتورها و وانت‌های اسنپ را ضدعفونی می‌کنند. اضافه کردن گزینه «عدم رعایت اصول بهداشتی» به بخش امتیازدهی اسنپ مکمل این اقدامات است. مسافر اگر احساس کرد دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشده، می‌تواند با این گزینه پشتیبانی اسنپ را در جریان بگذارد، تا نسبت به آموزش و ارائه امکانات لازم برای تامین سلامت و بهداشت اقدام شود. در نهایت هم برای حمایت از رانندگان تا اطلاع ثانوی مبلغ وام اعتبار سهمیه سوخت از حساب کاربران راننده کسر نمی‌شود و بازپس‌گیری این وام را به تعویق انداختیم.

لازم به ذکر است، برای تنظیم این گزارش به تعدادی دیگر از کسب و کارها و اپلیکیشن های خدماتی تماس گرفته شد که پاسخی دریافت نکردیم. سایت فدراسیون فاوا آمادگی دارد تا در خصوص شرایط این روزهای کسب و کارهای اینترنتی با سایر فعالان این حوزه گفت و گو داشته باشد.

نوشته های مرتبط

نرخ ارز نیمایی در ۱۱ فروردین ۹۹/قیمت بدون تغییر همچنان 13613 تومان

سعید

دانش‌بنیان‌های ایرانی به اوراسیا سفر می‌کنند/هدف: گشایش دروازده جدید به سوی محصولات ایرانی

سعید

آنچه که بر اقتصاد در سال 98 گذشت/اقتصادی که زمینگیر نشد

سعید

ارسال دیدگاه