15.9 C
تهران
12 فروردین 1399
تیتر برتر صادرات

رایزنی‌های فشرده رئیس اتاق تهران در پاکستان/تهاتر راهی برای تعامل تجار دو طرف در سایه تحریم

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بخش عمده‎‌ای از مبادلات بازرگانی ایران و پاکستان، از طریق کشورهای ثالث صورت می‌گیرد، گفت: با شناسایی دقیق نیازهای دو بازار و تجار معتبر دو کشور، می‌توان به تجارت واقعی میان این دو کشور همسایه، دست پیدا کرد.

اکسپورتنا: مسعود خوانساری در دیدارهای خود در حاشیه سفر به پاکستان گفت: اگرچه تحریم‌ها شرایط اقتصادی ایران را با چالش مواجه کرده است اما این تهدید را می‌توان به فرصت نیز تبدیل کرد و مبادلات تجاری دو کشور ایران و پاکستان را بر مبنای تهاتر و از کانال بخش خصوصی قرار داد و هر دو کشور بتوانند نیازهای کالایی خود را از طریق یکدیگر برطرف کنند.

رییس اتاق تهران با بیان اینکه تراز تجاری دو کشور، به نفع ایران مثبت است، افزود: در شرایط فعلی امکان تامین نیازهای بازار ایران از طریق تجار پاکستانی در زمینه کالاهای ساخت دیگر کشورها نیز وجود دارد.

خوانساری در عین حال تصریح کرد که در اتاق تهران مطالعه دقیقی روی نیازهای کالایی کشور پاکستان صورت گرفته و فهرستی از کالاها که امکان تامین آن از طریق ایران فراهم است، به دست آمده و این فهرست را در اختیار بخش خصوصی پاکستان قرار خواهیم داد.

بر اساس این گزارش، هیات مذاکره‌کننده تجاری اتاق بازرگانی تهران که به پاکستان سفر کرده ‌است، پس از ورود به شهر کراچی، ملاقات با نمایندگان و فعالان بخش‌ خصوصی این شهر و نهادهای دولتی مستقر در این پایتخت اقتصادی پاکستان را در دستورکار خود قرار داد.

هیات اعزامی اتاق تهران که به سرپرستی مسعود خوانساری به همسایه شرقی سفر کرده ‌است، قصد دارد طی دیدار و گفت‌و‌گو با صاحبان تجارت و کسب‌و‌کار کراچی و لاهور و نیز مقامات دولتی پاکستان در حوزه‌های اقتصادی، موانع و چالش‌هایی که بر سر راه تجارت دو کشور وجود دارد، شناسایی و طی مذاکره مستقیم با دست‌اندرکاران اقتصاد و تجارت این کشور، علاوه بر ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای رفع این موانع، با دیدگاه طرف‌های خود نیز آشنا شود./ اتاق تهران

نوشته های مرتبط

آخرین وضعیت بازارهای صادراتی/تکلیف صادرات ایران تا پایان سال چه می‌شود؟

سعید

پیش‌شرط‌های جهش تولید/تلاش قوای سه‌گانه کشتی تولید را به سرمنزل مقصود می‌رساند

سعید

ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در اتاق ایران تشکیل شد

سعید

ارسال دیدگاه