15.9 C
تهران
12 فروردین 1399
بانک تولید صادرات صنعت ویژه

برخی تصمیم‌سازی‌های دولتی در راستای تشدید تحریم‌ها/ پیش‌بینی رشد تورم و افزایش نرخ ارز در سال 99

یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که تصمیم‌های ناآگاهانه دولتمردان، به ادامه و تشدید تحریم‌ها دامن زده و نتیجه ای جز رشد تورم و افزایش نرخ ارز را در پی نخواهد داشت.

رضی حاجی‌آقامیری در گفتگو با خبرنگار اکسپورتنا درباره شرایط اقتصادی ایران در سال 99 توضیح داد: با توجه به روند اقتصادی که تاکنون پیش روی کشور قرار گرفته است، وضعیت اقتصادی سال آینده را نمی‌توان با خوش‌بینی پیش‌بینی کرد.

وی با اشاره به تصمیم‌های ناآگاهانه دولتمردان برای آینده کشور، تاکید کرد: این تصمیم‌ها با هدف منافع کشور اتخاذ شده است؛ اما ما می دانیم که با اجرای این تصمیم‌ها، تحریم های برای ایران ادامه دار خواهد بود و شاید منجر به شدت‌گیری تحریم شود؛ در حالیکه اقتصاد کشور با شرایط سخت تحریم نمی تواند بهتر شود و منطقی نیست که با وجود تحریم های کنونی و احتمال شدت یافتن آن در آینده، رشد اقتصادی را برای کشور پیش بینی کنیم.

این فعال اقتصادی، تورم و نرخ ارز را نیز تابعی از شرایط ذکر شده دانست و گفت: در این شرایط و با وجود تحریم ها، تورم و ارز روند افزایشی خواهد داشت.

به گفته وی، افزایش نرخ بنزین در سال جاری به مشکلات تورم دامن زده است و این شاخص اقتصادی اکنون در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارد؛ به خصوص اینکه پیش بینی های ما مبتنی بر داده هایی است که تا کنون دریافت شده است و باید دید در آینده چه اتفاق‌ها و تصمیم‌هایی رقم خواهد خورد.

گفتگو: نیلوفر جمالی

نوشته های مرتبط

سیاست‌های وصول مطالبات بانک توسعه تعاون بازنگری و اصلاح شد

sahel

دو پیشنهاد راهبردی برای کمک به اقتصاد درگیر کرونا

sahel

وزیر صمت: تولید همچنان مطالبه گر از بانک هاست

sahel

ارسال دیدگاه