7.9 C
تهران
7 اسفند 1398
تیتر برتر صادرات

«صادرات» موضوع پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تأکید بر اهمیت صادرات دانش‌محور، سازمان توسعه تجارت ایران را یک سازمان دانش‌پایه عنوان کرد که پژوهش را مبنای فعالیت خود قرار داده است.

اکسپورتنا: حمید زادبوم، با بیان این مطلب، پژوهش های کاربردی انجام شده در حوزۀ تجارت خارجی توسط نیروی انسانی متخصص این سازمان را ارزشمند توصیف کرد و با اشاره به مسئولیت این سازمان به عنوان نهاد متولی و حاکمیتی تجارت خارجی، نقش پژوهش و فعالیت‌های تحقیقاتی در شرایط فعلی کشور با هدف برون رفت اقتصاد از تکیه بر منابع نفتی و اتکا به صادرات غیرنفتی را حائز اهمیت دانست.

وی افزود: توسعه صادرات کشور وظیفه‌ای همگانی است و نمی‌توان با آزمون و خطا، انتظار رشد و توسعه اقتصادی را داشت، بلکه صادرات دانش محور، مبنای توسعه همه جانبه در یک کشور است.

معاون وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، فعالیت‌های اجرایی این سازمان را واجد مبانی علمی عنوان کرد و اظهار داشت: برنامۀ توسعۀ کالا- کشور و همچنین بسته حمایت از صادرات غیرنفتی توسط کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران تدوین شده و امیدواریم با اجرای برنامه‌های ترویجی شاهد توسعۀ بیش از پیش صادرات غیرنفتی کشور باشیم.

زادبوم از جامعه دانشگاهی کشور خواست به مفاهیم صادراتی به عنوان یکی از موضوعات فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری توجه بیشتری داشته باشند.

نوشته های مرتبط

معطلی ١٦ کامیون سیمان صادراتی ایران پشت مرزهای عراق/ تشکیل کمیته ویژه برای حل مشکلات صادکنندگان

سعید

از دست رفتن بازار عراق بعید است/«کمیته رفع بحران» برای صادرکنندگان ایجاد شود

سعید

تشکیل ستاد فرماندهی واحد در تجارت/تشکیل مجدد کارگروه بهبود کیفیت کالاهای صادراتی

سعید

ارسال دیدگاه